Oktatóink és intézeti képviselőink összegyűjtötték a fontosabb kérdéseket, amik felmerülhetnek a szak megkezdése és elvégzése folyamán
1. Milyen nyelven zajlik a képzés? Kell előzetes nyelvtudás?
A képzés magyar és angol nyelven zajlik. Előzetes japán nyelvtudás nem követelmény, viszont erős angol ajánlott a tankönyv és az anyanyelvi tanárok megértése végett.
2. Milyen könyvet használunk a nyelvórákon?
Az elsőéves órákon a Genki I-II nyelvkönyv második kiadását használjuk.
3. Magyar vagy japán tanárok tanítanak?
A tanszéken magyar és japán anyanyelvű tanárok is oktatnak.
4. Van lehetőség Japánban tanulni?
Több külföldi tanulási lehetőség is rendelkezésre áll, ezekről a tanszéken tartott ösztöndíj tájékoztatón, illetve a megosztott pályázati felhívásokon lehet bővebb információt találni.
5. Hol találom meg a tantárgyak listáját és egyéb információkat a szakkal kapcsolatban?
A tárgyak listája a BTK honlapján ezen a linken tekinthető meg. A Japán Tanszékkel és szakkal kapcsolatos információk pedig a Távol-keleti Intézet honlapján érhetők el.
6. A campuson belül hol helyezkedik el a japán tanszék?
A Múzeum-körúti campus B épületében (Múzeum krt. 4/B), az emeleten található.
7. Van az egyetemen japán könyvtár?
Igen, az egyetem területén található a Távol-Keleti Intézet Könyvtára (Főépület alagsor 126) és a Buddhizmus-Kutatás Központjának könyvtára (B épület földszint 124). Ezeken kívül ingyenesen be lehet iratkozni az Oktogonnál (Aradi utca 8) elhelyezkedő Japán Alapítvány könyvtárába is.
8. Van egyéb lehetőség korrepetálásra, extra tanulásra?
Igen, a Japán Tanszéken szeptemberben indítunk extra tanköröket hétköznap késő délután/esténként, hogy aki szeretne, az ne csak a tanórákon tanulhasson, gyakorolhasson. Ezekről bővebben az adott tanév szeptemberében értesítjük a hallgatókat, ezért érdemes folyamatosan nézni a blogot és a Facebook csoportot is.
9. Milyen kulturális klubok, események vannak Japánnal kapcsolatban?
Több olyan klub (pl. kalligráfia, könyv) és esemény (pl. Kutatók Éjszakája, filmest) is van a tanév folyamán, ahol jobban is megismerkedhettek a japán kultúrával. Ezekről bővebben az adott tanév szeptemberében értesítjük a hallgatókat, ezért érdemes folyamatosan nézni a blogot és a Facebook csoportot is.
Ezen kívül érdemes figyelni a Japán Alapítvány honlapján vagy Facebook oldalán az általuk megrendezett események, előadások posztjait.
Kihez/mihez fordulhatok, ha van még kérdésem?
Hidvégi Zsófia, szakmentor (hidvegi.zsofia@btk.elte.hu)
- órarenddel kapcsolatos kérdések, problémák
- továbbtanulási, oktatási és egyetemen kívüli (életvezetés, időmenedzsment, karriertanácsadás) problémák
dr. Kiss Mónika, minorfelelős (kiss.monika@btk.elte.hu)
- órarenddel kapcsolatos kérdések, problémák
- japán minorral kapcsolatos kérdések
Távol-keleti Intézet Képviseleti tagok, Szabó Violetta (elnök), Zsikai Vilma (tudományos referens), Firnigl Nikolett, Ferencz Bálint, Stefkó Máté, Borbély Bálint
- tanulmányi, szociális, külügyi és közéleti kérdések
- tanulmányi kötelezettségek (kurzusfelvétel, vizsgák stb.): 59-80. o.